Skip to content

EMS Six Pack – komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Athletic trajner EMS Six Pack është mënyrë e volitshme për ndërtimin e muskujve dhe të ruajtur tonin. Studimet e kryera nga shkencëtarët sovjetikë mesi i njëzetë të shekullit, tregoi se efekti dosed e rrymës elektrike në muskujt e njeriut të çon në një rritje të forcës. Kështu ishte zhvilluar teknologji unike e muskujve elektrike Nxitjen, e cila është tingëllon literale e përkthimit si “stimulimit të muskujve elektrike”. Trajner EMS gjashtë pack ndihmon për të kryer këtë teknikë në jetën e përditshme.

Pasqyrë e trajner EMS gjashtë pack

The stimulator muskujve është një grup i rripa

7 38 EMS Six Pack  komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

dhe prangat. Në petals-vendosura xhel pjatë pads electrode

se shkaku një rrymë elektrike. Pajisja ka një burim energjie të brendshme (bateri). Kur fiksimin në trupin e pajisjes nuk është e dukshme në rroba dhe nuk ndërhyn me lëvizjet.

EMS gjashtë pack punon në disa mënyra dhe ofron një mundësi për të pompimit deri abs, duart, këmbët, mollaqe. Ndër programet e trajnuesit përfshijnë ushtrimin e të fuqishme, funksionimin e dobët dhe të thellë ritmike, ndjesi shpimi gjilpërash ose masazh. Për shkak të efikasitetit dhe lehtësinë e përdorimit një stimulues i projektuar për kategori të ndryshme të përdoruesve

 • atletët profesionale.
 • Mbështetësit e aktivitetit të moderuar fizik.
 • Njerëzit që duan të humbasin peshë.
 • Gratë që vuajnë nga celuliti.
 • Populli shërohet nga operacionet.

Brez EMS Six Pack – pro dhe kundra

Si pasojë e përdorimit të rregullt të ndryshimeve cilësore stimulues në trupin e njeriut. Nën ndikimin e electroimpulses përmirëson qarkullimin periferik, forcon fibrave muskulore, rrit sintezën e kolagjenit në lëkurë. kontraktimet e muskujve kërkojnë më shumë energji, e cila çon në avari e indeve dhjamore. Prodhuesi i stimulator thekson se rezultati i përgjithshëm i zbatimit të trajnuesit EMS Six Pack është një lehtësim i bukur i trupit.

>>>>  Weight Manager për humbje peshe - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Një përparësi tjetër e përdorimit të rripave dhe cuffs është një sasi të ulët të acidit laktik, i cili gjithmonë i akumulon gjatë workouts intensive dhe shkakton dhimbje në muskuj. Fenomeni shpjegohet nga impulse elektrike që prekin muskujt, të përshpejtojë qarkullimin e gjakut dhe metabolizmin në indet. Kjo

rezulton në një dispozicion të shpejtë të acidit laktik nga qelizat. Për meritat e Përgjithshme e stimulator përfshin:

 1. shkathtësi. Të përshtatshme për të dy burrat dhe gratë.
 2. Kursimeve. Lejon të bëjë pa shpenzuar kohë dhe para në palestër.
 3. Efikasiteti. Shkakton muskujt të kontratës dhe të rritur fuqinë.
 4. Mobility. Nuk merr shumë hapësirë ​​në bagazhin kur udhëtojnë.

Për të gjitha pluses e tyre EMS Six Pack ka disa të meta. Imitues kërkon një rimbushje në kohë, si ajo punon nga burimi i energjisë. Ju përfundimisht do të duhet update e komponentëve xhel. Përveç kësaj, përdorimi pasiv i brezit dhe cuffs nuk i jep një person kardio dhe komponentin emocional, të cilat karakterizohen nga

6 38 EMS Six Pack  komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

një trajnim klasike në gjimnazin.

Si të përdorni simulator

The stimulator mund të jetë i veshur në shtëpi, në rrugë, në punë. Ushtrimi pasiv është 15-25 minuta. Zhvilluesi i pajisjes rekomandon që të përsëris ato çdo ditë ose dy. Për pasojë humbje peshe mund të arrihet shpejt, në qoftë se ju kombinohen imitues me dietë dhe ushtrim. Për të përdorur EMS Six Pack kërkohet nga një algoritmi të veçantë. Para aplikimit është e nevojshme për të marrë një dush me sapun dhe të thatë trupin. Tjetra, ju duhet të ndiqni udhëzimet:

 1. Rrip është fiksuar fort në trup.
 2. Përfshirja e pajisje.
 3. Krijimi kapacitetin e kërkuar.
 4. Pas 15-25 minuta fikur stimulator.
 5. Tërhiqet pads nga trupi dhe i lau me ujë.
>>>>  Bentolit pije për humbje peshe - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Për të përdorur imitues nuk është e rekomanduar për akute proceset inflamatore, thyerje, probleme të zemrës, çrregullime mendore, kanceri, tuberkulozi, shtatzënisë. Kjo listë e çështjeve është i përfshirë në contraindications.

Shqyrtime rreth EMS Six Pack

Në vende të

ndryshme dhe forume, gjenden jo vetëm një pasqyrë të stimulator muskujve EMS gjashtë pack, por edhe reagime nga përdoruesit e vërtetë. Ata që e kanë testuar tashmë imitues në praktikë, të kenë mundësinë për të vlerësuar punën e tij.

Ka mendime se pas dy ose tre javë të funksionimit të pajisjes nuk japin efektin e dëshiruar: heq yndyrë dhe forcon muskujt. Ndërsa komente të tjera vuri në dukje se EMS gjashtë pack dhe me të vërtetë punon me të rregullt dhe përdorimi i zgjatur i jep rezultatin. Ka edhe këshillon në lidhje me nevojën për të respektuar kohën e trajnimit, pasi tendosje të tepruar në muskujt fillojnë të lënduar pas një nxitës.

Trainer EMS Six Pack për vite është i arritshëm për korrigjim. Duke pasur informacion të plotë, si dhe duke e ditur se si të përdorin pajisjen, është që të bëjë një përfundim në lidhje me realizueshmërinë e saj dhe përvojës në praktikë. komente të shumta reale rreth zone Trajner EMS flasin në favor të faktit se simulator është me interes për një audiencë të gjerë.

Previous article

Lordliness - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Next article

Artrofast - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare